2417/938
Dansk møbeldesign
Entremøbel af massivt teak, front med to skuffer. Udført hos Hadsten møbelindustri. 1970'erne. H. 40. L. 100. D. 35.
Brugsslitage. Ridser og mærker på pladen.
Moderne kunst og design, 23. april 2024
Vurdering
Hammerslag