2417/​1181

Georg Jensen (f. Rådvad 1866, d. Hellerup 1935)

Smykkesamling af sterlingsølv bestående af et par “Moonlight Grapes” ørestikker og en lang ørestik form af vindrueklaser og en halskæde. Ørestikker B. 6 mm. Ørestik L. 16 cm. Halskæde justerbar L. 42–44 cm. (4)

Fremstår med alders- og brugsslitage. En ørestik mangler bagmekanik.

Smykker og Fashion, 24. april 2024

Vur­dering

2.000 DKK

Hammerslag

1.100 DKK

3 bud

Tidspunkt Byder Bud
1.100 DKK
1.050 DKK
1.000 DKK