2419/270
Samling engelske, hollandske og tyske glas med emaljedekoration. Flere med devisefelt hvori tekst, et engelsk glas med springende hund i kartouche. 19. årh. H. 5–10,5 cm. (14)
Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker.
Vurdering
Hammerslag
25 bud