2420/​773

Poul Henningsen (f. Ordrup 1894, d. Hillerød 1967)

“PH 2/1 Kiplampe”. Justérbar bordlampe af forkromet metal med skærme af flerlags opalglas. Udført hos Louis Poulsen. H. 21–36.

Let brugsslitage. Enkelte ridser og mærker. Der garanteres ikke for funktionaliteten.

Vur­dering

5.000 DKK

Hammerslag

15.500 DKK

29 bud

Tidspunkt Byder Bud
860935 15.500 DKK
903216 (Autobud) 15.000 DKK
860935 14.500 DKK
903216 (Autobud) 14.000 DKK
860935 13.500 DKK
903216 13.000 DKK
860935 (Autobud) 12.500 DKK
903216 12.000 DKK
860935 9.500 DKK
921270 9.000 DKK
860935 8.500 DKK
921270 (Autobud) 8.000 DKK
860935 7.500 DKK
921270 7.000 DKK
860935 6.500 DKK
921270 (Autobud) 6.000 DKK
860935 5.500 DKK
921270 (Autobud) 5.000 DKK
860935 4.800 DKK
921270 4.600 DKK
860935 4.400 DKK
1114437 (Autobud) 4.200 DKK
860935 4.200 DKK
1114437 (Autobud) 4.000 DKK
860935 3.800 DKK
1114437 (Autobud) 3.600 DKK
860935 3.400 DKK
1114437 3.200 DKK
860935 3.000 DKK