2420/​47

Fransk kaminur af forgyldt bronze og metal, plaketter af porcelæn dekoreret i farver og guld i Sevre maner, skive af hvid emalje. 19. årh.s slutning. H. 40. B. 57. D. 17.

Fremstår med alders- og brugsslitage. Der gives ingen garanti for værkets funktion. Pendul og Optræksnøgle medfølger.

Vur­dering

4.000–5.000 DKK

Hammerslag

3.400 DKK

13 bud

Tidspunkt Byder Bud
938938 (Autobud) 3.400 DKK
37650 3.200 DKK
938938 (Autobud) 3.000 DKK
37650 2.900 DKK
938938 (Autobud) 2.800 DKK
37650 2.700 DKK
938938 (Autobud) 2.600 DKK
899453 2.500 DKK
938938 (Autobud) 2.400 DKK
899453 2.300 DKK
938938 (Autobud) 2.200 DKK
899453 2.100 DKK
938938 2.000 DKK