2419/​43

Antoine Pesne, dennes kreds, 18. årh.

En guitarspillende kvinde klædt i lys blå kjole med gule sløjfer. Usigneret. Olie på lærred monteret på plade. 65×54.

Proveniens: Bruun Rasmussen auktion 2051, 2020 nr. 9005 og auktion 607, 1994 nr. 198.

Talrige krakeleringer. Retoucheringer. Enkelte minimale afskalninger.

Bemærkninger

Vur­dering

15.000–20.000 DKK

Hammerslag