2420/57
Balusterformet vase af porcelæn, dekoreret i underglasur blå med Foo hunde omkranset af blomster og bladværk. Kina, 18. årh. H. 41 cm.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Brændingsfejl, reparation ved rand.
Vurdering
Hammerslag
25 bud
893068 | ||
1156190 (Autobud) | ||
893068 | ||
1156190 (Autobud) | ||
898311 | ||
1156190 | ||
893068 (Autobud) | ||
1156190 | ||
893068 (Autobud) | ||
1156190 | ||
893068 (Autobud) | ||
1156190 | ||
893068 (Autobud) | ||
1124368 | ||
893068 | ||
1119251 (Autobud) | ||
893068 | ||
1119251 | ||
860062 (Autobud) | ||
1124368 | ||
860062 | ||
164145 (Autobud) | ||
860062 | ||
164145 | ||
842750 |