2419/343
Et par kinesiske miniaturevaser af porcelæn, dekoreret i underglasur blå med blomster. 18.-19. årh. H. 6,5. (2)
Mindre glasurafslag langs fodrande. Den ene vase med krakeleringer i glasuren.
Vurdering
Hammerslag