2418/300
Samling låse og nøgler og beslag, heriblandt to hængelåse, seks dørlåse mm. 18.-20. årh. L. 10–28. (22)
Fremstår med alders- og brugsslitage. Buler, ridser og mærker.
Bemærkninger
Ældre malerier, møbler og varia, 29. april 2024
Vurdering
Hammerslag
3 bud