2419/633
Dansk snedkermester
Et par lænestole med ben af bejdset bøg. Sæde, sider og dybthæftet ryg betrukket med mønstret uld. Udført 1930érne. (2)
Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder ridser og mærker. Uld med pletter, smuds og slitage.
Vurdering
Hammerslag
10 bud