2420/62
Georg III hjørneskab af bejdset egetræ, øvre del med to låger af glas hvorbag hvilke hylder, nederste del med to fyldningslåger hvor bag hvilke hylder. Cirka 1800. H. 211,5. B. 102. D. 50.
Brugsslitage. Ridser og mærker. Senere monteret med el. Nøgle medfølger ikke.
Vurdering
Hammerslag
2 bud
85176 | ||
35040 |