2418/337
Bukkelfad af fajance, dekoreret i blåt med figurer i landskab i asiatisk stil, undersiden med blomsterranker. Signeret. Antageligt Tyskland, 18. årh. Diam. 35.
Mindre glasurafskalninger og afslag.
Ældre malerier, møbler og varia, 29. april 2024
Vurdering
Hammerslag