2419/615
Mogens Koch (f. Frederiksberg 1898, d. København 1992)
Skab og sokkel af massiv mahogni, messingforede samlingshuller. Indvendig med hylder og tre udtræksbakker. Udført og mærket hos Rud. Rasmussens Snedkerier. H./B. 76. D. 36. (2)
Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder ridser, mærker og hak.
Vurdering
Hammerslag
2 bud