2419/329
Persisk flaske af mørkegrønt glas med pålagt tråd omkring hals samt kraftig halsrand. 18. årh. H. 25.
Fremstår med alders- og brugsslitage inklusiv ridser og mærker med matte områder. Dele af den pålagte tråd mangler.
Vurdering
Hammerslag