2419/196
Viggo Pedersen (f. København 1854, d. Roskilde 1926)
Fra Klithede. Sign. Viggo Pedersen samt nummereret 67 og 321. Olie på lærred. 40×60.
Mindre krakeleringer, samt spor efter fold/skrab fra bagsiden. Behov for rensning. Én reparation/lap på bagsiden. Retoucheringer.
Bemærkninger
Vurdering
Hammerslag