2418/290
Samling lysesakse af messing, en stemplet Lasse, primært 18. årh. L. 15,5–18 cm. Derudover to barokform lysesakse, 20. årh. L. 20 cm. (6+2) E4
Fremstår med alders- og brugsslitage.
Ældre malerier, møbler og varia, 29. april 2024
Vurdering
Hammerslag
10 bud
855127 | ||
801213 (Autobud) | ||
855127 | ||
801213 | ||
855127 (Autobud) | ||
801213 | ||
855127 (Autobud) | ||
801213 | ||
855127 | ||
801213 |