2419/2
Et par søjler af marmoreret og delvist forgyldt træ, udskåret med snoede stammer afsluttet med korintiske kapitæler. 20. årh. H. 152. (2)
Brugsslitage. Ridser og mærker. Revner i træet.
Vurdering
Hammerslag