Le Must De Cartier
Vintage sæt bestående af en pung af sort læder med gyldne beslag, en udvendig lynlås lomme, knaplukning, tre indvendige rum og sort stof for, samt en taske af bordeaux glat læder med gylde beslag, skulderstrop, magnetlukning, to rum opdelt af en lynlås lomme, en yderligere lynlås lomme, seks kortpladser og bordeux læderfor. H. 9 x B. 18 x D. 1 cm og H. 17 x B. 25 x D. 5,5 cm. (2)
Fremstår med alders- og brugsslitage. Pung fremstår med slitage og rynker på læder. Taske fremstår med slitage og ridser på læder samt mærker og ridser på læder indvendigt. Alle mål er cirkamål.
15 bud