2419/535
Keith Haring (f. Kunztown, Pennsylvania 1958, d. New York 1990)
“Dancing Dog”. Sign. K. Haring 87 og tryksign.. Tryk på T-Shirt. 63×73.
Proveniens: Bengtsson Fine Art & Signature, Sverige. Erhvervet på åbningen af Keith Harings Pop Shop NYC i 1986.
Undersøgt i ramme. Original stand.
Bemærkninger
Vurdering
Hammerslag