2420/60
Tre klokkestager af messingmalm, den ene med kvadratisk fodstykke og graveret med keruber. 17. årh. H. 17,5–22. (3)
Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker. Mindre afslag, revner og skævheder.
Vurdering
Hammerslag
15 bud
70002 (Autobud) | ||
36791 | ||
70002 (Autobud) | ||
36791 | ||
70002 | ||
1990 (Autobud) | ||
70002 | ||
1990 (Autobud) | ||
70002 | ||
1990 | ||
809041 (Autobud) | ||
1990 | ||
809041 (Autobud) | ||
1990 | ||
809041 |