2419/195
Arne Skottenborg Frederiksen (f. Snekkersten 1932, d. Sønderborg 1990)
Dampskib på havet. Sign. A. S. Frederiksen 75. Olie på lærred. 47×67.
Proveniens: Bruun Rasmussen auktion 1, 1999 nr. 186.
Dette emne er belagt med kunstnerafgift.
Bemærkninger
Vurdering
Hammerslag