2418/122
Louis XVI spejl i ramme af forgyldt træ og gesso, facetslebet spejlfelt, rigt udskået med vase, blomster og bladværk. 18. årh.s. slutning. H. 141,5. B. 60.
Brugsslitage. Ridser og mærker. Pyntelister mangler - én medfølger. Reparation på bagsiden.
Ældre malerier, møbler og varia, 29. april 2024
Vurdering
Hammerslag