2420/66
Simon Kristoffersen (f. Nuuk 1933, d. sst. 1990)
Figurgruppe af udskåret fedtsten i form af fanger med en sæl. Sign. Simon Kr. H. 23.
Dette emne er belagt med kunstnerafgift.
Nogle overfladeridser og -mærker.
Vurdering
Hammerslag
6 bud
906830 (Autobud) | ||
66164 | ||
906830 (Autobud) | ||
66164 | ||
906830 | ||
839119 |