2419/793
Ole Wanscher (f. Frederiksberg 1903, d. Charlottenlund 1985)
Et par armstole af mahogni. Sæde og ryg betrukket med brunt, farvet skind. Udført hos snedkermester A.J. Iversen. (2)
Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder ridser, mærker og hak. Skind med slitage, pletter og smuds. Defekter/hulller på keddere/skind.
Vurdering
Hammerslag