2419/527
Arne Norell (f. Kristinehamn 1917, d. Bredestad 1971)
“Rotang”. Et par lænestole af mahogni med fransk rørflet i sider og ryg, løse hynder betrukket med lyst skind. Designet 1975. Udført og mærket hos Norell, Sverige. (2)
Ridser og mærker. Brugsslitage.
Vurdering
Hammerslag