2419/189
Nathus af messing med kompas og krængningsviser, på stamme og base af træ. Mrk. Kelving & Hughes Ltd, Great Britain på kompasrosen, senere indvendig monteret med elektrisk lys. 19.-20. årh. H. 142 cm. B. 85 cm. D. 50 cm.
Minimal aldersslitage, inklusive minimale ridser og mærker. Vi garanterer ikke for funktionaliteten.
Vurdering
Hammerslag
16 bud